Jeteś tutaj: Mobiframe » Blog » Podłoga w kamperze – jak zrobić to sprawnie i bezproblemowo?

W sieci możesz znaleźć cały szereg poradników wyjaśniających jak zbudować podłogę w kamperze. Ich autorzy często przyznają, że przebudowa dostawczaka w kampera jest procesem długotrwałym, a samo przygotowanie podłogi jest wymagające i uciążliwe. Do zbudowania podłogi są potrzebne nie tylko materiały (płyta XPS, wykładzina), ale również specjalistyczne narzędzia i kleje oraz mnóstwo włożonej pracy i energii. Samodzielna zabudowa kampera jest z pewnością ciekawym wyzwaniem. Ale czy rzeczywiście możesz poświęcić na to czas i pieniądze? Warto rozważyć łatwiejsze rozwiązanie – podłogę pod Twoje indywidualne potrzeby oraz wymiary Twojego pojazdu może przygotować wyspecjalizowany producent. Będzie to łatwiejsze, tańsze, szybsze i bezpieczniejsze, a Ty będziesz mógł się skupić na przygotowaniu detali wyposażenia kampera dla Ciebie lub Twojego klienta.

Podłoga w kamperze – „zrób to sam” to niekoniecznie najlepsza opcja

Załóżmy, że Twoja firma w ciągu miesiąca wykonuje określoną liczbę przebudów zabudów kamperów. Teraz policz ile potrzebujesz do tego płyt, sklejki, rolek wykładziny, chemii, ile musisz włożyć w to kosztów, pracy i energii. A efekt takiego działania wcale nie musi być zadowalający. Tym bardziej, że na rynku możesz znaleźć gotowe lekkie podłogi kompozytowe, które będą docięte pod kształt konkretnego pojazdu. Powierzenie wyspecjalizowanej firmie produkcji podłogi zaoszczędzi Ci niepotrzebnego nakładu dodatkowej pracy oraz uchroni przed dodatkowymi kosztami. Jednocześnie możesz być pewien końcowego efektu. Sam produkt przyjedzie do Ciebie w jednym kawałku (nie musisz dopasowywać poszczególnych elementów), gotowy do montażu w pojeździe i przygotowany bezpośrednio pod Twoje potrzeby.

Nie tylko najlżejsza dostępna na rynku podłoga do kampera

O wyjątkowości podłóg do kamperów, które oferuje Mobiframe świadczy kilka czynników. Przede wszystkim są to najlżejsze dostępne na rynku podłogi, które swoją wyjątkową lekkość zawdzięczają wykorzystaniu płyt styrodurowych XPS (foam core) pokrytych laminatem. Systemy podłogowe Mobiframe to nie tylko wyjątkowa lekkość produktu, ale również:

 • odznaczają się wysokim poziomem termoizolacyjności,
 • są trwałe i odporne na ścieranie,
 • zostały przebadane zgodnie z regulaminami Europejskiej Komisji Gospodarczej (ECE) oraz amerykańskimi normami bezpieczeństwa pojazdów FMVSS,
 • wykazują właściwości związane z tłumieniem dźwięków i drgań.

Zamówiona podłoga przyjedzie do Ciebie w jednym kawałku, gotowa do instalacji w pojeździe. Jeśli chodzi o dostosowanie pod Twoje indywidualne potrzeby to masz w zasadzie nieograniczone możliwości konfiguracji – podłoga będzie przycięta dokładnie pod wymiary Twojego pojazdu. Wystarczy, że podasz wymiary swojego kampera, a nasi konstruktorzy przygotują podłogę dokładnie pod Twoje oczekiwania.

Produkt dostarczamy z przyklejoną wykładziną PCV (dowolny kolor) oraz z wybranym przez Ciebie układem i długością szyn do montażu foteli i kanap kamperowych.

Szyny aluminiowe do montażu foteli – niezbędny element podłogi w kamperze

System podłogowy (rdzeń + wykładzina + szyny) jest podstawą do dalszej zabudowy kampera. Kolejnymi etapami tego przyjemnego, ale również wymagającego i ważnego procesu są realizacja zabudowy meblowej oraz montaż foteli i kanap. No właśnie, fotele i kanapy muszą być odpowiednio zamocowane w podłodze. Najlepszym i najdogodniejszym rozwiązaniem do montażu siedzisk są aluminiowe szyny. Na rynku są oczywiście dostępne szyny w różnorodnych systemach montażowych. Natomiast dzięki rozwiązaniom Mobiframe nie musisz zastanawiać się nad doborem kompatybilnych elementów. Przygotujemy dla Ciebie cały zestaw składający się z podłogi kompozytowej, szyn oraz – w razie potrzeby – foteli lub kanap kamperowych.

Szyny aluminiowe Mobiframe są nie tylko:

 • bardzo wytrzymałe,
 • bezpieczne (przebadane zgodnie z regulaminami ECE),
 • łatwe w montażu (a jeżeli potrzeba szyny będą od razu zainstalowane z zamówionej podłodze),
 • docinane i dobierane pod kątem długości pod konkretne zamówienie,

ale, przede wszystkim, są kompatybilne z najciekawszym na rynku systemem przesuwu kanap (sprawdź tutaj o czym mowa). Same fotele i kanapy Mobiframe dają również możliwość szybkiego montażu i demontażu dzięki zastosowaniu szybkozłączy.

Podłoga w kamperze to podstawa dalszej zabudowy

Co ważne – systemy podłogowe oferowane przez Mobiframe, dzięki zastosowaniu najlżejszych, a jednocześnie trwałych materiałów, znacząco przyczyniają się do obniżenia wagi pojazdu. Ma to szczególne znaczenie dla firm zajmujących się zabudowami kamperów. Rozwiązania Mobiframe zapewniają wszystko, czego od podłóg współcześnie oczekują użytkownicy kamperów, a zatem:

 • najlżejszą możliwą technologię,
 • trwałość wykonania i odporność na ścieranie,
 • izolację akustyczna i termiczną,
 • estetyczny wygląd.

Pamiętaj, że podłoga to jeden z najważniejszych elementów zabudowy kampera. Jest elementem niezbędnym, zajmującym powierzchnię kilku metrów kwadratowych, na niej opiera się cała zabudowa pojazdu. Nie warto więc niepotrzebnie kombinować z samodzielną budową podłogi w kamperze – zaufaj fachowcom, którzy zaprojektują podłogę do kampera pod Twoje indywidualne wymagania, wyprodukują ją i dostarczą do Ciebie. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej: sales@mobiframe.eu