Chcesz przygotować zabudowę kampera, która będzie uszyta na miarę? Prowadzisz firmę zajmująca się zabudową kamperów? A może Twoją działalnością jest modyfikacja samochodów dostawczych w campervany? Bez znaczenia czy jesteś producentem kamperów czy odbiorca indywidualnym – Mobiframe pomoże Ci w przygotowaniu wyposażenia marzeń. Poniżej podajemy kilka rozwiązań, które ułatwią Ci planowanie i realizację zabudowy campervana.

 1. Podłoga jest podstawą zabudowy kampera
 2. System kompozytowy podłogi – co to właściwie znaczy?
 3. Zastosowanie obrotnicy będzie zwiększeniem funkcjonalności vana
 4. Niezbędnym elementem wyposażenia kampera jest wygodna kanapa
 5. Czy instalować dodatkowe siedzenia drugiego rzędu do kampera?
 6. Postaw na funkcjonalność i estetykę wyposażenia
 7. Bezpieczeństwo przede wszystkim – zaufaj producentowi certyfikowanego wyposażenia

Podłoga jest podstawą zabudowy kampera

Podłoga jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia kampera lub campervana. Ponadto jest też podstawą przygotowania dalszej zabudowy pojazdu. Podłoga jest elementem niezbędnym, zajmującym powierzchnię nawet kilku metrów kwadratowych. To na niej opiera się cała zabudowa pojazdu. Podłogę pod Twoje indywidualne potrzeby oraz wymiary Twojego pojazdu może przygotować Mobiframe. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na walory gotowych, lekkich podłóg kompozytowych.  Będą one docięte pod kształt konkretnego pojazdu. Powierzenie wyspecjalizowanej firmie produkcji podłogi zaoszczędzi niepotrzebnego nakładu dodatkowej pracy. Uchroni Cię to też przed dodatkowymi kosztami.

System kompozytowy podłogi – czyli co to właściwie oznacza?

Sama podłoga, nawet najlepiej wykonana, jest dopiero podstawą dalszej zabudowy pojazdu. Niezbędnym elementem kompozytowej podłogi są aluminiowe szyny. Mianowicie umożliwiają one szybki montaż i demontaż foteli i kanap. Jest to szczególnie istotne, jeżeli chcesz zamontować zarówno obrotowe fotele kierowcy i pasażera. Dodatkowo system przesuwu kanap również jest oparty na technologii kompatybilnej z szynami.

Zastosowanie obrotnicy będzie zwiększeniem funkcjonalności vana

Dzięki zastosowaniu obrotnicy foteli lub obrotnicy kanapy znacznie zwiększysz funkcjonalność campervana. Dlaczego warto abyś wyposażył swój pojazd w obrotnice? Dzięki temu w łatwy sposób możesz zrobić sobie w pojeździe jadalnie lub biuro. Obrotnice, które znajdziesz w ofercie Mobiframe pasują do większości popularnych vanów dostępnych na rynku. Jednocześnie zastosowany mechanizm ślizgowy pozwala na swobodne obracanie fotela lub kanapy w kabinie pojazdu. Obrotnica kamperowa powinna też być wykonana z wytrzymałych, ale lekkich materiałów. Pamiętajmy o tym biorąc pod uwagę ograniczenie wagowe pojazdu dla prawa jazdy kategorii B.

Niezbędnym elementem wyposażenia jest również wygodna kanapa kamperowa

Jeżeli myślisz o zabudowie kampera i przygotowaniu wyposażenia marzeń, bez względu na to czy przygotowujesz rozwiązanie szyte na miarę czy planujesz produkcję seryjną, będziesz potrzebować wygodnej i funkcjonalnej kanapy. Przy całym wachlarzu współcześnie dostępnych funkcjonalności pamiętajmy o podstawowej funkcjonalności kanapy. Przede wszystkim jest to wyposażenie służące do spania i siedzenia. Odpowiednio nadrzędne znaczenie ma tutaj komfort użytkowania przedmiotu. Kanapy Mobiframe odznaczają się nie tylko prostym i intuicyjnym sposobem rozkładania i składania. Dodatkowo cechuje je również najwygodniejszy dostępny na rynku systemem przesuwu kanapy po szynach aluminiowych.

Czy instalować dodatkowe siedzenia drugiego rzędu do kampera?

Dodatkowe siedzenia drugiego rzędu są bardzo popularnym tematem wśród osób zajmujących się przebudową vanów na kampery. Pamiętajmy, że wszystkie dodatkowe elementy wyposażenia powinny posiadać niezbędną dokumentację, ponieważ jest to precyzowane przepisami homologacyjnymi. Nie musisz narażać się natomiast na dodatkowe koszty związane z badaniami homologacyjnymi. Stąd rozwiązania Mobiframe są przebadane zgodnie z regulaminami ECE dla kategorii M1 i N1. Struktura kotwiczna jest niezwykle prosta w montażu, choć pamiętajmy, że jej montaż może zostać przeprowadzony tylko przez firmę z numerem PKD 45.20.Z (Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli).

Postaw na estetykę i funkcjonalność wyposażenia

Mobiframe oferuje wyposażenie, które będzie nie tylko wykonane estetycznie i zgodnie z Twoimi potrzebami. Rozwiązania technologiczne marki Mobiframe cechuje również niespotykana funkcjonalność, jak np.:

 • System przesuwu kanapy kamperowej, który jest najwygodniejszy tego typu rozwiązaniem na rynku.
 • Systemy podłóg kompozytowych, które są najlżejszymi tego typu rozwiązaniami dostępnymi na rynku.
 • Fotele do kampera, które cechuje łatwość montażu i demontażu.
 • Produkty są kompatybilne z najpopularniejszymi dostępnymi na rynku pojazdami.
 • Mechanizm ślizgowy obrotnic pozwala na wygodne i łatwe obracanie foteli.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – zaufaj producentowi certyfikowanego wyposażenia

Pamiętaj, że zmiana przeznaczenia pojazdu (adaptacja dostawczaka i przeróbka pojazdu na kampera) wymaga spełnienia restrykcyjnych przepisów. Dlatego zasady te są regulowane m.in.

 • Ustawą z 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym,
 • Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 24 grudnia 2019 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia,
 • Obwieszczeniem Ministra Infrastruktury z 11 grudnia 2020 r. w sprawie jednostek uprawnionych do badań homologacyjnych…

Zaufaj wyspecjalizowanemu producentowi, który posiada wszelkie niezbędne certyfikaty badawcze. Na przykład Mobiframe posiada w swojej ofercie wyposażenie do większości popularnych pojazdów dostępnych na rynku.

Mobiframe pomoże Ci w wyposażeniu kampera marzeń bez względu na to, czy poszukujesz gotowych elementów wyposażenia do zabudowy kampera czy jesteś zainteresowany personalizowanymi rozwiązaniami pod Twoje potrzeby. Dowiedz się więcej o naszej ofercie lub skontaktuj się z nami: sales@mobiframe.eu